Prečo práve mladý jačmeň
Účinky a zloženie
Pomoc pri konkrétnych problémoch
Skúsenosti užívateľov
Pestovanie Mladého jačmeňa
Výroba a kvalita
Užívanie Mladého jačmeňa
 
 

Hlavná stránka
Chlorella pyrenoidosa
Možnosť spolupráce
Kontakt
 
 

Biolampy - liečba svetlom
 

Mladý jačmeň


          Mladý jačmeň

 
Mladý jačmeň, ktorý vám chcem predstaviť, je krásne svetlozelený prášok, ktorý vzniká vysušením čerstvo vylisovanej šťavy z mladých lístkov zeleného jačmeňa. Celý spracovateľský proces je natoľko šetrný, že v tomto prášku ostávajú takmer nedotknuté všetky vitamíny a enzýmy. Jeho rozmiešaním v studenej alebo vlažnej vode získame opäť plnohodnotnú, živú jačmennú šťavu, skutočnú rastlinnú miazgu, plnú prepotrebných enzýmov, vitamínov, minerálov, stopových prvkov a aminokyselín.
Podľa výsledkov výskumu Mladý jačmeň pomáha v boji s rôznymi chorobami, vrátane artritídy, astmy, kožných problémov, obezity, chudokrvnosti, zápchy, impotencie, problémov krvného obehu, cukrovky, chorôb srdca, rakoviny, vysokej hladiny cholesterolu a problémov s obličkami.
Pomoc v takej širokej škále chorôb ukazuje, že ide buď o neuveriteľne zázračný liek, alebo liek vôbec žiadny. Mladý jačmeň totiž vykonáva skutočný zázrak - pomáha telu aby sa liečilo samo. Ale o jeho zdravotných účinkoch si ešte povieme podrobnejšie.

Prečo práve mladý jačmeň?

Jačmeň živil Egypťanov už 5000 rokov pred Kristom. V starej Číne ho považovali za symbol mužskej potencie a rímski gladiátori sa búrili, keď im jačmeň odopierali. Ľudia poznali obilné trávy ako kvalitný zdroj potravy odpradávna. Pred vynálezom syntetických vitamínov na počiatku 50-tych rokov 20. storočia boli obilné trávy dostať takmer v každej lekárni.
Významným priekopníkom, ktorý pre dnešný svet znovuobjavil liečivú silu zeleného jačmeňa a vyvinul z neho produkt, ktorý dnes poznáme, je Dr. Yoshihide Hagiwara.

Dr. Yoshihide Hagiwara sa narodil v r. 1925 a prežil mladosť v rádioaktivitou zamorenej Hirošime. Po tom, ako obhájil diplom vo farmakológii a neskôr získal titul doktora medicíny, stal sa majiteľom farmaceutickej spoločnosti Yamashiro, Ltd. jedného z najväčších výrobcov
liekov v Japonsku. Spoločnosť s viac ako 700 zamestnancami vyrábala vyše 200 produktov pre starostlivosť o zdravie. Sám o tomto období hovorí: "Ako majiteľ najväčšej farmaceutickej spoločnosti v Japonsku som pracoval dlhé hodiny a spával 4 - 5 hodín. Jedol som hamburgery, kari ryžu a pil samé limonády. Robil som exprimenty s organickou ortuťou. Nevedel som o jej toxicite, dokiaľ jej používanie v r. 1963 nezakázali. To už sa ale prejavili následky. Moja telesná aj duševná sila upadla, vypadali mi zuby, zošediveli vlasy a vo svojich 38 rokoch som nebol schopný dohliadať na fungovanie spoločnosti. Do tohto stavu ma priviedlo vedomé ignorovanie princípov výživy a otrava ortuťou." Počas svojho boja o zdravie, vyskúšal na sebe Dr. Hagiwara všetku možnú liečbu a prešiel niekoľkými magavitamínovými kúrami. Bola to však až celková zmena života, stravovania a predovšetkým zmena filozofie, ktorá z neho opäť urobila muža plného sily. Už nehľadal liek, ktorý by niečo urobil ZA človeka. Naopak začal hľadať prírodné zdroje, ktoré budú pracovať PRE človeka. Analyzoval takmer všetky zelené rastliny v Japonsku. Nakoniec zúžil výber na 150 druhov so zelenými listami. Počas testovania z každej pripravil šťavu a skúšal ju na sebe a svojom tíme. Z testovaných rastlín obsahovali najpozoruhodnejšie aktívne zložky mladé listy obilných tráv. Listy jačmeňa navyše nemali chuťové nedostatky iných obilnín. A tak Dr. Hagiwara vyvinul najznámejší zelený nápoj na svete - mladý jačmeň - predávaný pod obchodnou značkou Green Magma, za ktorý získal viaceré významné ocenenia za prínos pre zdravie ľudstva. Na konferencii Medzinárodnej nadácie pre preventívnu medicínu Dr. Hagiwara povedal: " Nemôžem sa ubrániť porovnaniu príbehu vlastného zdravia a života nás všetkých v modernom svete. Hľadáme zdravie v syntetických liečivách ale táto prax vedie k záhube." Citoval výrok Hippokrata, otca lekárstva: "Chorobu treba vyliečiť prirodzenou cestou, vlastnou silou človeka. Lekári tomu len napomáhajú."

Účinky a zloženie

Nápoj z mladého jačmeňa nás sýti a čistí zároveň.
Sme zložení približne zo 7 biliónov buniek. Každá bunka, rovnako ako celý organizmus potrebuje hodnotnú stravu a dokonalé vylučovanie. Mladý jačmeň bunky sýti a prečisťuje súčasne. Čistením a zásobovaním organizmu si znižujeme biologický vek. Ten, narozdiel od veku chronologického, nie je definovaný dátumom narodenia, ale skutočným opotrebovaním organizmu. Aj sami iste poznáte príklad, keď jeden štyridsaťročný človek vyzerá a cíti sa na 30, zatiaľ čo iný štyridsiatnik vyzerá na 50 a cíti sa na 100. To je reálny biologický vek.
Nápoj z mladého jačmeňa posilňuje náš imunitný systém.
Nie, neničí vírusy a baktérie, nepremazáva kĺby, neotupuje akútnu bolesť. Významne však povzbudzuje a posilňuje prirodzenú imunitu, a verte, nikto si s problémami neporadí lepšie, ako ona sama. Nemusíme pátrať po presnej diagnóze a skúmať, čo a ako liečiť. Dajme svojmu imunitnému systému čo potrebuje a on si už sám určí, čo, ako a v akom poradí bude dávať do poriadku.
Mladý jačmeň je komplexný a prirodzený, preto účinný.
Jeho fytolátky pôsobia súvzťažne a ich účinok nemožno porovnať so žiadnou umelou kombináciou. Látky sú v ňom prepojené a navzájom sa posilňujú. Spoločne tvoria chemickú reakciu podobnú dominovému efektu - ak vynecháte jediný prvok, prestáva to fungovať. Rovnaké je to v živote. V rastlinách bolo napríklad identifikovaných okolo 600 karoténov. Syntetické preparáty obsahujú však karotény maximálne 3. Pri jednej nórskej štúdii podávali fajčiarom preparáty s betakaroténom. Prestali s tým. Riziko ochorenia na rakovinu pľúc totiž vôbec neklesalo. Oproti tomu obyčajná mrkva znížila toto riziko až o 40%. Podobné je to s vitamínmi. Napríklad taký umelo vyrobený vitamín C - kyselina askorbová, zistilo sa, že narozdiel od prirodzeného vitamínu C, ktorý totiž obsahuje ešte množstvo ďalších dôležitých látok, vôbec nepomáha pri nachladnutí. Mnohí sa úzko zaujímajú len o nutričné hodnoty, ale nechápu, že látky v prirodzenom prostredí účinkujú 1000x silnejšie.
Preto užívanie komplexného, "ideálne namiešaného koktejlu", akým je šťava zo zeleného jačmeňa, robí skutočne divy.
Nápoj z mladého jačmeňa má vysoký obsah chlorofylu.
Už v r. 1940 priniesol chirurgický časopis "Journal of Surgery" správu o 1200 pacientoch, ktorým chlorofyl urýchlil hojenie rán. Chlorofyl nám tiež zlepšuje krvný obraz, bráni zápalom a infekciám. Má aj dezodoračné účinky, používa sa na kloktanie a osvieženie dychu. Liečitelia tvrdia, že v zelenom rastlinnom farbive je koncentrované slnečné svetlo a energia, ktorá nám odovzdáva múdrosť a lásku. Toto je v zaujímavej zhode s vedeckým výkladom: Zelený jačmeň obsahuje tryptofan, z ktorého sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. Bez neho človek hlúpne, stráca vyrovnanosť, prichádza únava a depresie. Serotonín si večer telo premieňa na melatonín a my lepšie zaspávame.
Mladý jačmeň je vysoko enzymaticky aktívny.
Enzýmy fungujú ako spúšťače chemických reakcií. Bez nich by nebolo života. Vďaka nim je zelená šťava bez zveličovania skutočnou živou vodou. Obsahuje viac ako dvadsať známych enzýmov a mnohé ďalšie, ktoré zatiaľ neboli určené. Mladý jačmeň obsahuje veľké množstvo jedinečného enzýmu superoxiddismutáza (SOD), ktorý je účinným likvidátorom voľných radikálov a využíva sa i v boji proti rakovine. Všetci sa rodíme s akousi enzymatickou bankou, ktorej vyčerpanie by znamenalo smrť. Tepelne spracované jedlá sú síce chutné, ale zároveň sa v našom tele správajú ako pijavice. Vysávajú naše vlastné zásoby enzýmov. Nútia nás platiť enzýmový účet z vlastného vrecka. Bez enzýmov je strava len stavebným materiálom bez remeselníkov, ktorí s ním pracujú. Bez enzýmov by sme napríklad pečenú klobásu trávili niekoľko rokov. Bez enzýmov v potrave (exogénnych) treba na jej strávenie použiť enzýmy vlastné (endogénne). Ideálna strava však organizmus nevysáva ale sýti. Aj preto zelené nápoje pijú ľudia, ktorí siahajú až na hranice svojich možností. Vrcholoví športovci ako kulturista David Hawk, maratónec Jerry Dunn, či golfová legenda Arnold Palmer iste vedia, čo robia, keď pravidelne pijú zelené nápoje.
Šťava z mladého jačmeňa je zásadotvorná.
Mnoho zdravotných problémov je dnes spôsobených prekyslením organizmu, ktoré je dôsledkom nesprávneho stravovania. Zelené potraviny pôsobia zásadotvorne, čo drží choroby žijúce z prekyslenia na uzde. Naša krv bezpodmienečne musí mať zásaditosť okolo 7,4 . Je to otázka života a smrti. Ak ju nemá, obrazne povedané, požičia si ju z miest, kde je strata ideálneho prostredia najmenej nebezpečná. Začne od úst. Dôsledkom je zvýšená kazivosť zubov, krvácavosť ďasien, parodontóza, zápach z úst. Len v Nemecku sa za lieky proti prekysleniu a páleniu záhy minú asi 3 milióny eur ročne. Tieto "lieky", antacidá na niekoľko hodín neutralizujú žalúdočné kyseliny. Keď však potom potrebujeme kyselinu na trávenie, chýba. Nestrávená potrava potom putuje črevami a stáva sa toxickou. Mladý jačmeň kyslosť vyrovnáva a navodzuje v našom organizme acidoalkalickú rovnováhu. Regulácia zásaditosti upravuje tiež prechod cukrov cez črevné steny a tým sa postupne normalizuje hladina cukrov v krvi. Aj toto je funkcia správnej stravy.
Mladý jačmeň má vysokú antioxidačnú aktivitu.
Pokiaľ v lete neužívame zelené antioxidanty, pleť starne aj napriek tej najdrahšej kozmetickej starostlivosti. Zelená šťava chráni nielen pred slnečným ale aj rentgenovým a inými druhmi žiarenia. Klaus Oberbeil hovorí: "Bez antioxidantov pleť pri opaľovaní žltne ako maslo ponechané na slnku." Ministerstvo zdravotníctva v USA hovorí: "Antioxidanty v potravinách rastlinného pôvodu znižujú riziko rakoviny a chronických ochorení." Pre ľudí so slabou pigmentáciou platí výzva k pitiu zelených nápojov dvojnásobne.
Mladý jačmeň obsahuje jedinečný antioxidant 2"-0-Glykosyl isovitexin, ktorý disponuje oveľa väčšou antioxidačnou aktivitou ako alfa tokoferol - vitamín E. Zároveň podporuje tvorbu tokoferolu a BHT, dvoch známych bojovníkov s rakovinou.

Zloženie
Nutričná analýza:
Chlorofyl: 300 mg/100g
Bielkoviny: 213 mg/g
Cukry: 300 mg/g
Vitamíny:
Betakarotén: 1370 IU/g
Vitamín A: <50 IU/100g
Vitamín B1: 0,43 mg/100g
Vitamín B2: 2,41 mg/100g
Niacín : 3,63 mg/100g
Vitamín B5: 5,1 mg/100g
Vitamín B6: 17,8 mg/100g
Vitamín C: 457 mg/100g
Vitamín E: 22,5 IU/100g
Vitamín K: 0,776 mg/100g
Biotin: 0,8 mg/100g
Kyselina listová: 1,5 mg/100g
Aminokyseliny:
Alanin: 16,9 mg/g
Methionin: 3,6 mg/g
Arginin: 13,4 mg/g
Fenylalanin: 13,0 mg/g
Prolin: 14,8 mg/g
Serin: 11,4 mg/g
Glycin: 12,4 mg/g
Threonin: mg/g
Histidin: 5,22 mg/g
Tyrosin: 8,29 mg/g
Isoleucin: 18,2 mg/g
Valin: 13,0 mg/g
Leucin: 18,2 mg/g
Lysin: 14,6 mg/g
Kyselina aspartamová: 19,7 mg/g
Kyselina glutamová: 26,1 mg/g 
Minerály
a stopové prvky:

Vápnik: 6,79 mg/g
Kremík: 0,04 mg/g
Mangán: 0,14 mg/g
Draslík: 40,5 mg/g
Sodík: 6,41 mg/g
Meď: 0,09 mg/g
Horčík: 0,03 mg/g
Fosfor: 3,94 mg/g
Striebro: 0,50 mcg/g
Železo: 0,37 mg/g
Bór: 58,0 mcg/g
Chróm: 1,09 mcg/g


Pomoc pri konkrétnych problémoch

Diabetes - cukrovka
Diabetikom prospieva každá zelená strava. Reguláciou zásaditosti upravuje priechod cukrov cez črevné steny. Tým sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi. Aj toto sa deje prirodzene. Je to funkcia riadnej stravy. Pamätajme: prekyslený organizmus treba prepláchnuť zásaditou stravou, inak vzniká prostredie, v ktorom sa choroby liahnu, ako huby po daždi. Zelená potrava vývoj týchto chorôb marí a hoci nie je liekom, skutočne lieči. Mladý jačmeň je v USA uznaný, ako vhodná potravina pre diabetikov.
Kožné problémy
Stav pokožky je indikátor telesného zdravia. Žalúdočné a črevné ťažkosti sú zdrojom kožných ochorení a vyrážok, kalný zrak či opuchnutá tvár signalizujú ťažkosti s pečeňou alebo obličkami. Krémy a kožné lieky niekedy pomôžu, ale kožu ozdravíme len zlepšením celkového zdravia. Dôležitá je strava bohatá na minerály, enzýmy a vitamíny, ktorá omladí bunky vnútorných orgánov aj kože. Mladý jačmeň omladí pokožku prostredníctvom vplyvu na vnútorné orgány. Pôsobenie Mladého jačmeňa na omladenie pokožky je klinicky dokázané. Vo výsledkoch experimentov, ktoré viedol japonský dermatológ Dr. Tatsuo Muto, sa uvádza zlepšenie príznakov dokonca aj u pacienta s melanózou (vek 57 rokov) a u pacienta s atopickým exémom (16 rokov) po vyše päťmesačnom užívaní.
Nadváha
Pokiaľ v organizme nefunguje správne "spaľovanie", uloží sa nekvalitná strava vo forme tuku. Spaľovanie sa deje pomocou enzýmov (cytochromoxidázy - šťava z mladého jačmeňa ju obsahuje). Podporou enzýmov napomáhajúcich metabolizmu možno nadváhu redukovať. Nadváha je aj problémom hormónov štítnej žľazy, ktoré podnecujú spracovanie nadbytočného tuku. Ak dôjde k zníženiu sekrécie týchto hormónov, človek začína priberať. Mladý jačmeň neutralizuje kyslosť telesných tekutín a tým spontánne posiluje funkciu štítnej žľazy. Sám o sebe Mladý jačmeň nie je "špecialistom" na obezitu, ale ak súčasne obmedzíte prísun cukrov, škrobov a tukov, a pridáte primeranú fyzickú záťaž, chudnúť určite začnete.
Chudokrvnosť - anémia
Približne štvrtina žien trpí chudokrvnosťou alebo k nej má sklony a mužov po päťdesiatke trpiacich anémiou je dokonca ešte viac ako žien. V poslednom čase sa chudokrvnosť objavuje už aj u chlapcov v stredoškolskom veku. Prečo výskyt chudokrvnosti narastá napriek vysokému príjmu živočíšnych bielkovín? Pre správnu krvotvorbu potrebujeme ióny železa, medi, draslíka, kyselinu listovú a bielkoviny. Dokonca i potraviny prirodzene bohaté na vitamíny urobia málo, ak ich tepelne spracujeme. Vitamíny sa ničia, železo sa mení na ťažko vstrebateľný oxid. Užívanie preparátov s redukovaným železom nestačí. Mladý jačmeň však obsahuje železo, ktoré je organicky viazané a tráviaci trakt ho okamžite vstrebe.
Zápcha
Zápcha je vec nebezpečná. Dobré jedlo, dobrý spánok a dobré vyprázdňovanie sú tri barometre zdravia. Pokiaľ nie sú v poriadku, príde choroba. Dlhotrvajúca zápcha vedie k nechutenstvu, bolestiam hlavy, závratom a narušeniu spánku. Obeť zápchy podlieha únave a mentálnej nestabilite. Opakovaná zápcha u ľudí po štyridsiatke je i dôsledkom zníženej pohyblivosti hrubého čreva a zníženej svalovej zdatnosti celého tela. Aktívne zložky Mladého jačmeňa (hlavne draslík) podporia pohyb tráviaceho ústrojenstva a posilnia vyprázdňovacie svaly. Starší ľudia a jedinci s obmedzenou funkciou žalúdka a čriev majú tažkosti s vlákninou v zelenine. Mladý jačmeň vlákninu neobsahuje a preto je pre nich veľkou pomocou.
Srdcovo-cievne ochorenia
Mladý jačmeň účinné tlmí zrážanie krvných doštičiek. Zrážanie krvných doštičiek vedie často k tvorbe trombov, aterosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Pri výťažku z mladého jačmeňa sú dokázané antitrombotické a protizrážanlivé účinky, ako aj účinky chrániace cievy.
Rakovina
Mladý jačmeň vytvára podmienky pre optimálne fungovanie organizmu - bráni vytváraniu „zvrátených" rakovinových buniek. Svojim antioxidačným pôsobením chráni bunečné membrány. Silné poškodenie bunkových stien oxidačným stresom vedie k ohrozeniu genetického materiálu uloženého v jadre bunky. Ohrozenie genetickej informácie môže viesť až k rakovine. Celkové pozitívne pôsobenie zelených nápojov vytvára v organizme podmienky k lepšiemu životu, ktorý nedáva dôvody k vzniku "sebeckých", zvrátených buniek. Pitie zelených nápojov je prevenciou vzniku nekontrolovaných procesov na bunkovej úrovni, a súčasne výdatnou podporou imunitného systému pomáha telu, aby si pomohlo samo. Už spomínaný enzým SOD (superoxiddismutáza) ktorý je hojne obsiahnutý v šťave z mladého jačmeňa má nielen úžasnú schopnosť likvidovať voľné radikály, ale zistilo sa, že vo vode rozpustná bielkovina, obsahujúca SOD, ktorá je súčasťou zeleného džúsu, dokonca účinne potláča rast rakovinových buniek. Bolo zistené, že pri pečení mäsa vznikajú silné karcinogény. Látky ako Try-P1 a Try-P2 majú až 20x vyššiu karcinogenitu, ako benzpyrén v tabaku. Extrakt zo zeleného jačmeňa obsahuje enzým, ktorý tieto karcinogény zneškodňuje. Je ním hemprotein. V roku 1979 sa ho podarilo izolovať, čo spôsobilo veľkú senzáciu.
Alergie
Alergie sú dnes veľmi "dynamicky sa rozvíjajúcou" skupinou chorôb. Ich nárast je viditeľný vo všetkých vekových kategóriách. MUDr. Miloslav Lacina robil štúdiu so 7 ľuďmi - alergikmi trpiacimi na astmu bronchiale (3), pollinosis - senná nádcha (3) a atopický exém (1). Po trojmesačnom užívaní Mladého jačmeňa došlo u všetkých k subjektívnemu zlepšeniu pričom štyria uviedli zlepšenie ľahké, jeden stredné a dvaja výrazné. Tie najlepšie výsledky hlásili ľudia so sennou nádchou a potom astmatici. MUDr. Lacina, samozrejme vyhodnocoval aj objektívne zmeny a to na základe laboratórnej hodnoty oesinofilov v krvi. Týmto spôsobom je možné zistiť stav alergie bez ohľadu na momentálne subjektívne prejavy u pacientov. Výsledky boli nad očakávania dobré. U šiestich sa hodnoty oesinofilov dostali celkom k normálu, a u jedného ostali len tesne nad fyziologickou hranicou.

Skúsenosti užívateľov

Mám 41 rokov. Mladý jačmeň pijem už pol roka. V apríli som si uvedomila, ako pozitívne pôsobí na hormonálny systém. Nebolia a nezväčšujú sa mi prsia týždeň pred menštruáciou ako obvykle. Takisto som s prekvapením zistila, že mi úplne zmizli škvrny na jazyku, ktoré som mala od detstva. Ďalej mám čistú pleť v bezchybnom stave, bez toho, že by som používala kozmetické prípravky. Fajn je, že pri zvýšení dávky (3x denne) pomaličky uberám na váhe a necítim neprekonateľné chute na niečo sladké. Som alergička a akékoľvek alergické prejavy sú citeľne miernejšie. V tomto roku sa doposiaľ nedostavili pravidelné astmatické ťažkosti. Zelené potraviny majú u mňa „ZELENÚ“. Soňa B., Břeclav

Aj keď chránená opaľovacím olejom a slnečníkom, tento rok som prvýkrát poznala, čo to je „osypať sa“ zo slniečka. Počas pol dňa používania Mladého jačmeňa v rozprašovači som oklamala žeravé turecké slnko a moja pokožka sa úplne upokojila. Mladý jačmeň som začala používať namiesto opaľovacích prostriedkov. Moja kolegyňa ho použila na zlúpané miesta na tele a počas 2 dní si ich zase bez problémov opálila. A do tretice pomohol Mladý jačmeň i kolegyni, ktorá si o kameň v mori rozsekla holeň a rana bolela a mokvala. Pri výlete na lodi, keď bola noha v pokoji, ju celý deň ošetrovala Mladým jačmeňom v rozprašovači a rana sa začala zaťahovať a hojiť. Jitka M., Hodonín

Moje dobré skúsenosti s chlorellou spôsobili, že som celkom prirodzene, s dôverou a očakávaním, prijala jej „sestru“ Mladý jačmeň. Nesklamala ma. Sama na sebe som poznala, že naozaj pochádza z „dobrej rodiny“. V novembri 2001 mi lekári zistili v krku cystu 17 x 15 mm, teda dosť veľkú a pre chirurga na komplikovanom mieste. Jediným variantom liečby bola operácia, ktorú vraj musí vykonať veľmi skúsený lekár, pretože hrozí poškodenie slinných žliaz. Je pochopiteľné, že sa mi do toho nechcelo. Nie snáď, že by som sa bála samotnej operácie (mám ich za sebou 7 na rôznych miestach tela, vrátane chrbtice), ale pre to riziko poškodenia, veľmi rada totiž jem. Operácia bola naplánovaná na január 2002. V tom čase som začala užívať Mladý jačmeň, aby som sa na operáciu a dobu po nej dobre pripravila. Teraz je koniec a môj krk „nezdobí“ žiadna jazva. V januári ma totiž na kliniku nemohli prijať z prevádzkových dôvodov (veľký nárast krčných operácií u onkologických pacientov). Tým dostal Mladý jačmeň čas. Pri následných vyšetreniach sa zistilo, že sa cysta zmenšuje a jej obsah vstrebáva. Operácia je odložená na neurčito a dúfam, že sa jej vyhnem úplne.
Jana O., Břeclav

Pracujem ako vychovávateľka v ústave pre mentálne postihnutých. Moja práca ma baví a vnútorne naplňuje, ale na druhú stranu je takisto náročná na psychiku, čo sa odráža i na mojom zdraví. Trpela som nespavosťou a častou únavou. Takmer po každom jedle ma pálila záha. Pálenie a žalúdočné ťažkosti som tíšila neutralizačnými prípravkami. Po návšteve lekárskej prednášky na tému „Prínos zelených potravín“ som sa rozhodla piť Mladý jačmeň od spoločnosti Green Ways. Za krátky čas som pocítila príliv energie, zlepšil sa mi spánok a ustúpili žalúdočné ťažkosti. Dnes nedám na zelené potraviny dopustiť a odporúčam ich všetkým z môjho okolia. Mária P., Staré Město

Celý život som bola zdravá a svieža. Nepociťovala som nijako zvlášť potrebu dbať na zlepšenie stravy a jedla som tak, ako som bola zvyknutá. Trpela som niekoľko rokov zápchou, ale nebrala som na to zreteľ. Veď je to problém väčšiny žien z môjho okolia a všetkým nám stačil Gutalax. Neuvedomovala som si, ako mi tento produkt a prehliadanie takého zdanlivo banálneho problému, ako je zápcha, škodí a doslova otravuje celý môj organizmus. Po štyridsiatke som nastúpila do náročnej práce. Tá ma zaťažila stresom. Štyri roky som vydržala pracovať na plno a potom sa dostavili problémy, ktoré sa neustále zväčšovali. Vyčerpanosť, nespavosť, chudokrvnosť, operácia ženských orgánov, prechodila som pľúcnu embóliu a moja štítna žľaza sa zväčšila tak, že som sa doslova dusila. V jednu chvíľu som sa zrútila. Hovorím tomu, že som sa zosypala do sebe, „zosivela“. Pre moje okolie som zostarla o desať rokov. Keď som bola už tri mesiace na nemocenskej, prišiel za mnou syn a priamo mi vnútil zelený jačmeň. Nápoj mi zachutnal a za dva týždne som ho vypila úplne celý. Po celý ten čas som cítila vtekať zelenú silu do žíl. Nebola som taká unavená, začala som dobre spať, vstávať svieža, zmizli moje ťažkosti so zápchou a začali sa mi lepšiť výsledky krvi. Viac ako dvojročná chudokrvnosť sa upravila do normy. Zelený jačmeň mi síce nepomohol od operácie štítnej žľazy, verím však, že práve vďaka nemu som nemusela na operáciu čakať niekoľko rokov ako iní. Dnes viem, že zdravie je to najdôležitejšie, a ostávam zeleným potravinám verná. Marta S., Havřice

Čo nám chlorella ruku v ruke s Mladým jačmeňom dala a vzala? Chlorella vstúpila do môjho života paradoxne až na africkom kontinente. Stretnutie so zelenou riasou bolo spojené s poznaním skvelého človeka, ktorý mi svojim prístupom k životu a k ľuďom dodal nový impulz do utiahnutého života po materskej dovolenke. Ďalšie "nakopnutie" vykonala sama chlorella, ktorá sa mlčky a akoby samozrejme stala členom našej štvorčlennej rodiny. Všetkým nám okamžite dodala plno energie a priniesla domov dobrú náladu, ktorá sa vplyvom okolností začala pomaly vytrácať. Môj štvorročný syn si chodí po "bobuľky" namiesto po cukríky, starší dvanásťročný syn sa dočítal, že bude mať svaly a bude dobre rásť, a tak ako správny športovec - florbalista - zobe o stošesť. Najviac sa ale bavím, keď môj muž, ktorý si zo mňa spočiatku robil žarty a hovoril mi "bobuliarka", vždycky ako prvý hlási, že v mištičke dochádzajú bobuľky!!! Čo nám teda chlorella ruku v ruke s Mladým jačmeňom dala a vzala? Dala: energiu, dobrú náladu, pohodu z pravidelného metabolizmu. Vzala: únavu, stres, pocity plnosti po jedle, krvácanie ďasien, vysoký cholesterol, pocity hladu a nárazové chute, chuť na sladkosti, predmenštruačné ťažkosti (podráždenosť, napätie v prsiach, bolesti brucha a chrbta) a v neposlednom rade aj pár kilogramov váhy… Najväčšiu radosť mám z mojej 56 ročnej mamičky - diabetičky, ktorá si po dvoch mesiacoch života s chlorellou mohla znížiť dávku inzulínu a celkovo sa cíti bezvadne. Som presvedčená o tom, že by si zelené potraviny mali nájsť svoje miesto v každej rodine a zabývať sa tam tak, ako sa im to podarilo u nás.
Zuzana H., Liberec

Mladý jačmeň veľmi pomohol u diabetika, ktorý na odporúčanie lekára držal diétu a schudol v krátkom čase o 15 kg. Užíval takisto bylinné čaje, zlepšil sa cukor (z 13 na 7), ale prestal to byť človek, ktorého sme poznali, úplne stratil chuť do života. Tu sme nasadili Mladý jačmeň, podarilo sa schudnúť ďalšie kg, ale hlavné bolo to, že sa všetko úplne obrátilo a bol opäť tým predchádzajúcim človekom s chuťou do života. Elen R., Nový Jičín

Celý rok 2002 som pozorne sledovala pôsobenie Mladého jačmeňa na ľudský organizmus. Bola som prekvapená rýchlymi liečivými účinkami. Zhrnula by som niekoľko dôležitých postrehov pri užívaní Mladého jačmeňa u ľudí z môjho okolia, ktorým som Mladý jačmeň odporučila. Anna N.

Monika - 24 rokov - vďaka Mladému jačmeňu mala dostatok fyzických i psychických síl pri záverečnom štúdiu na VŠ, lepšie si pamätala, bola prekvapená svojou vyrovnanosťou a vnútorným kľudom (inak nervovo labilná).

Peter - 50 rokov - už v prvom týždni užívania Mladého jačmeňa ustúpili neústupné bolesti ruky, upravil sa mu krvný tlak a postupne sa zahojili svrbivé vyrážky.

Staršia pani - 78 rokov - upchávanie mozgových ciev - slabá, apatická. Počas užívania viditeľne pookriala fyzicky i psychicky. Zo skleslej staršej ženy sa stala opäť čulá babička.

Marta - 49 rokov - vegetariánka - už počas 14 dní užívania Mladého jačmeňa sa upravil do normy slabý krvný obraz.

Ján - 61 rokov - po silnom infarkte sa veľmi skoro zotavil a prekvapil lekárov, ktorí ho liečili.

Marcela - 35 rokov - opakované zápaly moč. mechúra. Už pri využívaní jedného balenia Mladého jačmeňa ťažkosti ustúpili a zatiaľ počas celého roka sa neobjavili. Tým sa veľmi skvalitnil život mladej ženy.

Jana - 32 rokov - veľmi ťažké ochorenie pľúc, pri užívaní Mladého jačmeňa + chlorelly neboli také časté infekcie, zlepšilo sa dýchanie a tým i psych. stav.

Milena - 45 rokov - slabá funkcia obličiek. Po užívaní zistené pri lekár. vyšetrení obnovenie funkcie obličky o niekoľko percent.

Staršia žena - 75 rokov - psych. na tom zle, nevychádzala z domu. Po užívaní Mladého jačmeňa tieto depresie zmizli, začala opäť chodiť medzi ľudí.

Tomáško - 3 roky - veľké nechutenstvo. Pridávaním Mladého jačmeňa do čaju chlapec začal lepšie jesť a pribral na váhe.

Vítek - 2 roky - slabší krvný obraz, zápcha. Toto malé dieťa s pôžitkom vyžaduje "šťavu". Matka lieči Mladým jačmeňom všetky jeho zdravotné problémy, vrátane nachladenia a kašľu veľmi úspešne.

Jindřiška - 50 rokov - zistené cysty v prsiach. Ihneď užívanie Mladého jačmeňa - cysty sa v krátkom čase vstrebali.

Mária - 42 rokov - nemohla dýchať pri výstupe do kopca, kde býva. Začala užívať Mladý jačmeň, tým sa zvýšil obsah železa, ktoré rozvádza kyslík do krvného obehu. Žene problémy s dýchaním úplne ustúpili.

Staršia pani - 75 rokov - hemoroidy - pred operáciou. Vyskúšala Mladý jačmeň vo forme obkladov, počas 3 dní sa stav natoľko zlepšil, že nemusela na operáciu. Tento prípad považujem za veľmi pozoruhodný.

Simona - 24 rokov - nemohla otehotnieť. Začala užívať Mladý jačmeň i so svojim partnerom, do mesiaca otehotnela.

Zdeňka - 50 rokov - stále jej slzili oči. Po užívaní Mladého jačmeňa slzenie ustúpilo, už rok nemá žiadne problémy.

Hana - 26 rokov - problémy s čípkom (maternicovým), mala ísť na operáciu. Užívaním Mladého jačmeňa sa stav stabilizoval, zatiaľ je v poriadku.

Anna - 52 rokov - ťažké klimakterické problémy. Nechcela brať hormonálnu liečbu. Skúsila Mladý jačmeň - ustúpili návaly, bolesti hlavy, cíti sa lepšie fyzicky i psychicky.

Starší pán - 65 rokov - nemohol dýchať, psych. Kolaboval, striedavo pobýval v nemocnici. Lekári si nevedeli rady, keďže všetky vyšetrenia mal v poriadku. Syn prekonzultoval s lekármi užívanie Mladého jačmeňa. Lekári prijali túto alternatívu a Mladý jačmeň mu v nemocnici podávali. Po 3 dňoch začal komunikovať a chodil. Lekári boli prekvapení a prepustili ho domov. Dodnes stačí, keď mu pri kolapse deti podajú Mladý jačmeň a hneď sa jeho zdravotný stav upraví.

Kontakt

 © PP Graphic Image, Peter Pekár, Bratislava 2008.